Як університет Грінченка на Оболоні готується до Дня української писемності та мови

До Дня української письменості та мови сьогодні, 9 листопада об 11:30, українці напишуть 16-тий радіодиктант національної єдності. У вищих та середніх навчальних закладах йде активна підготовка до свята.

На честь свята української мови та писемності в шістнадцяте проведуть традиційний щорічний диктант національної єдності. Кожен небайдужий до українського слова може долучитися до написання. Диктуватиме його доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Початок написання об 11:30.

Як університет Грінченка на Оболоні готується до Дня української писемності та мовиУніверситет прикрашено до свята

Яке значення має це свято для українців і у чому його особливість? Obolon.City завітав до університету і поспілкувався зі студентами та викладачами.

— Мова – це засіб ідентифікації українського народу та його єдності, — відповідає Олена Миколаївна Горошкіна, доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови. – Свято – це імпульс для того, щоб поміркувати над власною мовою та звернути на неї увагу.

Як університет Грінченка на Оболоні готується до Дня української писемності та мовиО. М. Горошкіна, доктор пед.наук, проф. каф. української мови

Студентка І курсу Інституту журналістики Лідія Король вперше буде писати диктант в університеті і ділиться з нами своєю думкою: "Значення, мабуть, в тому, що для кожної нації мова є підґрунтям, на якому все будується. Без мови людина не є свідомою, нею тоді легше маніпулювати. Мова – основа нації. Знання мови – це повага до держави та її піднесення на новий рівень".

Як університет Грінченка на Оболоні готується до Дня української писемності та мовиЛідія Король, студентка Університету Грінченка

Нагадаємо, що у 2014 році студенти та викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка встановили національний рекорд.  За підрахунками експертів, 689 людей на одній локації одночасно писали диктант.


Читайте также:

Комментарии закрыты.