Сьогодні на Українському радіо традиційно відбувся радіодиктант національної єдності до Дня писемності та мови. Цю акцію започатковано у 2000 році. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у його написанні перевірити, чи добре знають українську мову та продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

А кореспондент Obolon.City завітала до ЗСШ №226 і на власні очі бачила, як писали диктант у школі під час трансляції.

Відчуваєш себе частиною великої родини: як кияни писали Всеукраїнський диктант національної єдності

До акції долучились учні старших класів та вчителі. У кожному кабінеті вже з 11:00 були готові та налагоджені засоби зв’язку задля безпосередньої онлайн-трансляції. Традиційно диктант начитував автор шкільних підручників із української мови та літератури Олександр Авраменко. 

Відчуваєш себе частиною великої родини: як кияни писали Всеукраїнський диктант національної єдності

Відчуваєш себе частиною великої родини: як кияни писали Всеукраїнський диктант національної єдності

Написання диктанту "Україна на зламі тисячоліть" відбувалося приблизно півгодини. По закінченню диктант прочитали ще раз, і кожен міг зробити самоперевірку.

Відчуваєш себе частиною великої родини: як кияни писали Всеукраїнський диктант національної єдностіучні ЗСШ № 226 пишуть Всеукраїнський диктант єдності

Усы охочі можуть прийняти участь у конкурсі найкращих робіт. Для цього слід надіслати диктант протягом двох днів на адресу Українського радіо: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик, 26.

А учні вже поспішають поділитись з нами своїми враженнями.

Відчуваєш себе частиною великої родини: як кияни писали Всеукраїнський диктант національної єдностіРоман та Софія, учні 10-Б класу

Софія, учениця 10-Б класу:

— Диктант пишу вперше. На мою думку, був складним, бо багато цитат, власних назв і були сумніви, де писати з великої літери, а де з малої. Але цікаво перевірити таким чином свої знання з української мови.

Роман, однокласник Софії:

— Сподобалося те, що диктант мав історичну суть та розповів щось нове та цікаве. На мою думку, це корисна традиція для підтримки єдності нації.

Відчуваєш себе частиною великої родини: як кияни писали Всеукраїнський диктант національної єдностіЛіза, Наталя та Ніка, учениці 8-А класу

Дівчатка 8-А класу Ліза, Наталя та Ніка теж писали радіодиктант вперше:

— Це велика відповідальність, переживаєш за помилки, проте це неважливо у порівнянні з тим, що у цей момент ти відчуваєш себе частиною великої родини, — каже Ніка.

— Ми маємо шанувати свою мову, культуру та історію. Хотіла би написати такий диктант у наступному році ще раз. Сподобалось, що, не зважаючи на якому хто знаходився уроці, вчителі та учні були одним цілим, — ділиться враженнями Ліза.

Наталя підтримує подруг. — Диктант був про історію народження Києва. Це закріплення матеріалу, що ми вчили раніше. Фантастично те, що до його написання зазичай приєднуються люди з різних країн – Франції, Китаю, США, тощо. Я згодна, що це один із кращих способів ще раз усім довести, що ми любимо свою країну і мову.

Відчуваєш себе частиною великої родини: як кияни писали Всеукраїнський диктант національної єдностіНаписання диктанту

А от фінальне підбиття підсумків відбудеться у грудні. Буде відомо про кількість листів, особливості тексту, географію та найбільш поширені помилки.

Для переможців, які напишуть диктант без жодної помилки, підготовлені спеціальні призи – книги з авторськими автографами. А от Київський національний університет подарує декому із переможців "Кобзар" Т. Шевченка. Цю книгу щороку видають з новим художнім оформленням.

Нагадаємо, щороку після цієї акції стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, кількість учасників якого часто переважає 5 млн людей із багатьох країн світу.


Читайте также:

Комментарии закрыты.