Ушла целая эпоха. Как киевляне прощаются с польским классиком Анджеем Вайдой

Ушла целая эпоха. Как киевляне прощаются с польским классиком Анджеем Вайдой

10 октября на 91-м году жизни ушел Анджей Вайда – великий польский режиссер, который создал польскую школу киноискусства и принес Польше единственный Оскар и первую Золотую пальмовую ветвь.

Жизнь Анджея Вайды оказалась трагично связана с Украиной –  его отец, Якуб Вайда, офицер конной артиллерии, в 1939 году попал в советский плен и был расстрелян в Катыни (по другим сведениям — в Харькове). Свою ленту «Катынь» в 2008 году он не зря представил в Харькове. Он долго верил, что отец был расстрелян в печально-известной Катыни и только в 90-х при раскопках могил польских офицеров в Пятихатках, Харьковской области был найден жетон его отца.

Сегодня киевляне отдают дань памяти великому режиссеру, скорбят вместе с Польшей и готовятся к показу его последнего фильма «Післяобрази», который презентуют в конце октября на 46-м Международном кинофестивале «Молодость».

TheKievCity собрал лучшие слова, сказанные Анджею Вайде киевлянами в соцсетях.

 

Тетяна Терен

Ніколи не забуду той перший показ "Катині" в Харкові. Власне, під час показу жодного іншого фільму я ніколи так не плакала. Я плакала дві години в кінотеатрі й уже потім, прийшовши додому. Так ніби за багато десятиліть (чи століть) накопичилося стільки всього невиплаканого (стільки всіх не оплаканих)… Оскільки натоді не було жодного такого фільму про сотні українських трагедій, про які ми й досі не все знаємо, "Катинь" проривала всі ті шлюзи для сліз, про які я навіть не здогадувалася. Так той фільм виявився не лише польським, але й нашим

Анна Зубова

Дуже цікава особистість! Дуже жаль, що його більш немає, раджу подивитись його творчість тим хто не бачив!

Mira Kim

90 років.
39 фільмів.
20 нагород.
Талант…

Наталка Позняк

Тенденція сучасних українсько-польських мистецьких стосунків: на 90-му році життя помер великий Анджей Вайда, а в цей час Польща обговорює прем'єру фільму "Волинь". Сумно. І стрьомно.

Інна Тесленко

Коли вторглися радянські війська і зайняли півкраїни, польське військо не чинило опору, позаяк не було жодного приводу для цього: не було війни з СРСР…

Віталій Портніков

Він був чесним у своїй творчості, він сам був людиною з мармуру, майже античної сили, живим втіленням морального опору ХХ сторіччя.
Не дивно, що він зняв "Катинь", а не "Волинь".

Оксана Лісаковська

Завжди слідкувала за його творчістю та зараз ніяк не можу повірити в те,що цієї талановитої людини більш немає і нових картин він більше не зробить

Лариса Кучерова

Сумна звістка! Закінчилось земне життя. Пішов у вічність.

 

 

 

Источник


Читайте также:

Комментарии закрыты.